Acasă » Premii și Concursuri » Locul III la faza națională a concursului Made For Europe

Locul III la faza națională a concursului Made For Europe

Eleva noastră Brad Monica Maria a obținut locul III la Satu Mare, unde s-a desfășurat faza națională a concursului Made for Europe, în perioada 20-23 aprilie. Ea a reprezentat în competiție auxiliarul curricular al proiectului GREEN CHEMISTRY AROUND EUROPE, secțiunea Erasmus+ VET/ Leonardo da Vinci. Cartea reprezintă produsul final al proiectului, este tipărită de partea română în Cluj-Napoca, cu ISBN:978-973-0-19654-2, fiind  structurată pe 4 capitole, are format A4 și conține 92 de pagini.Cartea poate fi descărcată de pe site-ul școlii : http://colegiulaslancluj.ro/noutati/cartea-green-chemistry-around-europe-e-booklet/. Informațiile din acest auxiliar curricular își găsesc aplicarea în curriculum în dezvoltare locală (CDL) pentru clasa a X-a profil: RESURSE NATURALE ȘI PROTECŢIA MEDIULUI, aprobat de ISJ Cluj în 2015.

Profesor coordonator:  ing. Valentina Dărăbanțu