Acasă » Premii și Concursuri » Locul II la Concursul național „ECO-REPORTERI ÎN ACŢIUNE” ediția a V-a, Bacău

Locul II la Concursul național „ECO-REPORTERI ÎN ACŢIUNE” ediția a V-a, Bacău

Echipa de eleve formată din: Rusu Ana Maria și Gorgenyi Beata din clasa a X-a A ce activează în Proiectul „Green chemistry around Europe” a câștigat locul II la Concursul național de ecologie și protecția mediului „ECO-REPORTERI ÎN ACŢIUNE” EDIŢIA a-V a, Bacău, iunie 2015, cu lucrarea intitulată „Obținerea și monitorizarea biodegradabilității foliei biodegradabile”. Profesorii coordonatori au fost ing. Silvia Turean, ing. Mariana Szenkovits și ing. Valentina Dărăbanțu. Menționăm că au fost trimise 286 de lucrări în concurs la patru secțiuni, concurând un număr de 850 de elevi din 20 de județe.

prof. ing. Valentina Dărăbanțu
Coodonator proiect Leonardo da Vinci „Green chemistry around Europe”